eksozom-tedavisi-01

Eksozom Tedavisi

Biz Sizi Arayalım!
Kvkk uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

İnsan vücudunda 200 farklı hücre bulunur. Kök hücreler diğer hücre tiplerini yeniden üretebilme kabiliyetine sahip olduğundan, özel kabul edilir. Kök hücrelerde bulunan eksozomların görevi ise hücreler arası iletişim kurmaktır. Hücrenin 1/1000’i büyüklüğünde olan eksozomlar, hücreler arasında dolanır ve eksik veya hatalı olan hücreleri belirler. Ardından bu hücrelerin gençleşmesi ve kaybolan fonksiyonlarını kazanması için çalışır. Doku onarımı için hayati önem taşıyan eksozomlar, teknolojinin gelişmesiyle bir tedavi yöntemi olarak uygulanmaya başlanmıştır.  Günümüzün en modern tedavileri arasında yer alan eksozom, İngilizcede exosome olarak adlandırılır. Ekzozom tedavisi almayı düşünen kişiler, bu tedavinin faydaları ve nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Eksozom Tedavisi Faydaları Nelerdir?

eksozom-tedavisi-faydaları-nelerdir-02

Kök hücre tedavisi, genel itibariyle insan bedeninin tüm doku, organ ve hücrelerinin yenilenmesinde kullanılır.  Kök hücrelerde yer alan eksozom da bu alanlarda faydalıdır. Bu tedavi yöntemi; cilt kırışıklıkları, sarkma ve yaşlanmayla birlikte oluşan diğer tüm cilt bozukluklarının iyileştirmede etkilidir. Eksozom tedavisi cildi sıkılaştırır, akne ve suçiçeği lekelerini geçirir, cildin daha genç ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. Ayrıca, saç dökülmesinin durması, saçların onarılması ve yeniden çıkması için de faydalıdır. Ekozozom tedavisinde diğer kök hücre yöntemlerinin aksine, hastadan kemik iliği veya karın yağı alınmaz. Bu nedenle kök hücre tedavisine kıyasla çok daha pratik bir yöntem olmasıyla tanınır.

Eksozom Tedavisi Nasıl Yapılır?

eksozom-tedavisi-nasil-yapilir-01

Exosom tedavisi, estetik amaçlı yapılmasının yanı sıra bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılır. Cildi gençleştiren, onaran, leke görünümünü azaltan ve saç dökülmesini önleyen eksozom, oldukça kolay şekilde uygulanır.

Eksozom tedavisinde kök hücrelerden alınan eksozomlar belirlenmiş alana enjekte edilir. Hastalar işlemin ardından günlük yaşantılarına devam edebilir. Embriyonik kök hücre kullanımında tümör gelişme riski vardır ancak eksozomların çoğalma özelliği bulunmadığından böyle bir risk bulunmamaktadır. Bu nedenle eksozom tedavisinin son derece güvenli olduğu bilinmelidir.

Tedavi süreci 3-8 seans aralığında olabilir. İşlemler genellikle 7-14 günlük arayla yapılır. Eksozom tedavisi fiyatları hakkında doğru bilgi ise yalnızca bir uzman muayenesinin ardından söylenebilir. Genellikle estetik amaçlı yapılan bu işlem, günümüzde popülerliğini giderek arttırmaktadır.

Biz Sizi Arayalım!
Kvkk uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Bir Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir