Aydın ARSLAN kimdir ?

Dr. Aydın ARSLAN 15 Ekim 1978 yılında Zonguldak’ta doğdu. Üniversite öncesi eğitimini Zonguldak’ta tamamladı. Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden 2002 yılında mezun olduktan sonra Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık ihtisasını 2008 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı.

2009-2016 yılları arasında Malatya Devlet Hastanesi’nde çalışmış, 2016 yılında İstanbul’a gelmiş ve ilk olarak Altınbaş Üniversitesi’nde daha sonra halen devam ettiği Gelişim Üniversitesi’ nde ders vermeye başlamıştır. Dr. öğretim üyesi olarak görevine devam ederken aynı zamanda özel hastanede çalışmaya başlamıştır. Şuan yönetim kurulu başkan yardımcılığı yaptığı Elit İstanbul Tıp Merkezi’nde çalışmaya devam etmekte olup Fulya/Şişli’de özel muayenehanesinde hasta kabulüne devam etmektedir.

Çok iyi derecede İngilizce bilen ARSLAN uzmanlık eğitimi aldığı ve uzman olarak çalıştığı yıllarda çeşitli eğitim, kurs ve kongrelere katılmıştır. 2006 yılında spinal cerrahi, artroskopik cerrahi ve artroplastide güncel yaklaşımlar toplantısına, 2007 yılında temel diz artroskopi kursu ile 11. İlizarov kursuna, 2008 yılında osteoporoz eğitim programına,  2014 yılında 7. Gazi omuz artroskopisi kursuna, 2014 yılında Amerika Massachusetts(Boston) ve Newyork’da robotik diz cerrahisi eğitim programına, 2017 yıllında proloterapi sertifikalı eğitim programına, 2018 yılında ozon sertifikalı eğitim programına, 2018 de medikal estetik kursuna ve her yıl düzenlenen Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongrelerine katılmıştır. 2018 yılında katıldığı Kongrede ortopedik travmalar ile ilgili yaptığı sunum en iyi sözlü bildiri ödülünü almıştır.  Ayrıca ARSLAN 2016 yılında Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi(TOTEK)’in düzenlemiş olduğu BOARD sınavını geçerek Ortopedi Eğitim Konseyi üyesi olmaya hak kazanmıştır. ARSLAN’ın birçok tıp dergisinde yayınlanmış makale, bildiri, vaka takdimi vb. bilimsel yayını bulunmaktadır.  

Evli ve iki çocuk babası olan ARSLAN’ın Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi(TOTEK), Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD), İstanbul Tabib Odası ve Kalça Diz Artroplasti Derneği üyeliği devam etmektedir.